Marka Tescili, Patent Tescili ve Endüstriyel Tasarım Hizmetleri

Firma Takibi Nedir ?

Tescil için başvurusu yapılan patentler hem Türkpatent tarafından hem de uluslararası araştırma ve inceleme ofisler tarafından incelemeden geçirilmektedir. Ancak patent müracaatında bulunmadan önce hem zaman kaybı hem de maliyetler bakımından ön araştırma yapılmasında çok büyük yarar bulunmaktadır. Zira patent müracaatı hem zaman hem de maliyetler açısından (yurtdışı araştırma maliyetleri) ciddi işlemler gerektirmektedir.

 

Firma takibinin avantajları:

Gerek Türkpatent gerekse uluslararası tescil otoriteleri (Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı WIPO, Avrupa Patent Ofisi – EPO) tarafından ilan edilen patentler konusuna ve başvuru sahibine göre görme imkânı olduğu için patent müracaatından önce araştırma yapma olanağı bulunmaktadır.

 

Sektörünüzde tescil başvurusu yapılan patentleri periyodik olarak tespit edebilme rakiplerinizin yapmış oldukları tescil müracaatlarından ve sektördeki son gelişmelerden haberdar olmak

DIŞ PATENT ile yapılan yıllık patent ve firma takibi anlaşması çerçevesinde takip edilmesini istediğiniz patent ve firmalara ilişkin olarak aylık raporlama yapılmaktadır.