Marka, Patent, Tasarım ve Faydalı Model Tescil Hizmetleri

Hizmetlerimiz

 • Marka Tescil
  Marka Tescili, marka sahibinden bağımsız olarak yapılan idari bir işlemdir.Marka müracaatı uzmanlık gerektiren bir işlem olduğu için, vekil aracılığı ile yapılması daha doğrudur. Dış Patent marka müracaatlarında danışmanlık hizmeti vermektedir
 • Tasarım Tescil
  Tasarlama faaliyetinin sonucu olan her şeyin endüstriyel tasarım olarak korunması mümkün değildir.Bu sadece bir tasarımın genel ahlaka veya kamu düzenine aykırı olması ile açıklanamaz. Tasarım her şeyden önce görsel bir tatmin sağlamalıdır.
 • Dispatent
  Patent Tescil
  Sınai ve Fikri haklar söz konusu olduğunda, en çok kullanılan diğer bir kelime “Patent” olabilir. Fikirlerin, sloganların, jest ve mimiklerin dahi patentini almak mümkünüdür. Dış Patent sizlere Patent Tescil konusunda da yardımcı, yol gösterici, sizi destekleyici hizmet sunarak yoluna devam etmektedir.
 • Hukuk Hizmetleri
  Marka, patent ve endüstriyel tasarım tescillerine bağlanan haklar ancak icra edilmeleri durumunda bir anlam ifade etmektedir. Korunmayan hak sadece kağıt üzerinde kalmaktadır. Hakkı icra edecek olan mahkemeler ve diğer yargı organlarıdır.
 • Yurtdışı Tescil
  Türkiye’de tescilli bir marka, patent ya da tasarımın yurtdışında da aynı şekilde korunması mümkündür. Korumanın başlaması için tescil ön şarttır. Türkiye dışında faaliyeti bulunan veya faaliyete başlayacak şirket veya şahıslar, marka, patent ve endüstriyel tasarımlarını yurtdışında tescil ettirmelidirler.
 • Faydalı Model
  Faydalı model tamamen buluşçuluğu teşvik ve iyi niyet üzerine göre şekillenmiş bir kavramdır. Faydalı modelde patent tescilinde aranan şart “tekniğin bilinen durumunu aşma” unsuru aranmadığı gibi belge teslimi de çok kısa sürede gerçekleşmektedir. Faydalı model, bir geçiş sistemidir.
 • Yazılım Tescili
  Paket programlar ve özel programların korunması ve kopyalanmasını önlemek amaçlı olan bu tescil hizmeti günümüzde önemli bir yer taşımaktadır.
 • izleme-hizmeti
  Marka İzleme
  Marka takibi tescilli marka veya uzun zamandan beri tescilsiz olarak kullanılan marka sahiplerinin haklarının korunması amacına hizmet etmektedir.
 • Alan Adı Kontrol
  Marka veya ürün isimleriniziz alan adının musait olup olmadığı buradan kontrol edebilirsiniz